Haliç kıyısından Hasankeyf’e saygı duruşu…

Okan Bayülgen’in seslendirdiği “Hasankeyf’i bilir misin?” şiiri, Kadir Has Üniversitesi Rezan Has Müzesi tarafından kapsamlı bir proje haline getirildi. Ilısu Barajı’nın suları altında kalacak tarihi kentin bilinirliğini artırmak ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla oluşturulan proje kapsamında, Hasankeyf farklı bakış açılarına sahip 10 fotoğrafçı tarafından fotoğraflandı. Proje için Coşkun Aral, Mithat Bereket, Okan Bayülgen, Tamer Yılmaz, Ali Konyalı, Kutup Dalgakıran ve Saygın Dura’nın da aralarında bulunduğu fotoğrafçılar Hasankeyf’e yeniden giderek tarihi belki de son kez yerinde belgelediler.

Rezan Has Müzesi salonlarında Mayıs ayı içinde gerçekleştirilecek fotoğraf sergisi ve sergi kitabında Ara Güler, kendi arşivinden seçtiği, daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış 12 adet fotoğrafıyla yer alacak.

Ara Güler hayranlarına müjdeli bir haber daha… Usta fotoğrafçı bugünlerde yeni bir İstanbul kitabının da hazırlığı içinde. Çok yakında yayımlanacak olan “İstanbulu Dinliyorum” isimli büyük boy kitabın kapağında Ara Usta’nın en ünlü fotoğraflarından biri olan “Hamallar” yer alıyor. Kitapta yalnızca Ara Güler’in siyah-beyaz klasikleri değil, pek bilinmeyen renkli İstanbul fotoğrafları da yer alıyor.

Reklamlar
This entry was published on Nisan 16, 2010 at 9:33 am. It’s filed under arkeoloji, fotoğraf, güncel, sergi and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: