“Arter” Mayıs’ta açılıyor…

Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nin İstiklâl Caddesi’ne bakan yeni binasının inşaatı devam ederken caddeye bakan bir başka bina da bilindiği gibi Koç ailesinin sanat tutkunu üyesi Ömer Koç tarafından sessiz sedasız yaptırıldı.

 

Kültür sanat dünyasında uzun zamandır beklenen ve “Arter” adı verilen bu yeni güncel sanat galerisi Borusan Müzik Evi’nin tam karşısında yer alıyor. Mayıs ayında kapılarını açacak Arter’in ilk sergisi ünlü Alman küratör René Block tarafından hazırlandı. Sergide pek çok güncel sanatçının Vehbi Koç Vakfı Koleksiyonu’nda yer alan eserleri bir arada sergilenecek. İsmiyle de iddialı görünen Arter’in, birçok sanatçının çarpıcı eserlerinden oluşan bir koleksiyonu da sanatseverlere sunması bekleniyor. Arter’in kültür-sanatın yeni ana damarı olup olmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz …

Reklamlar
This entry was published on Nisan 21, 2010 at 12:31 pm. It’s filed under güncel, kültür sanat and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: