Hasankeyf’i bilir misin açılışı…

evet dün belirttiğimiz gibi dün akşam sanat dolu bir akşamdı… bir diğer durağımız da Rezan Has Müzesi’ndeki ‘Hasankeyf’i Bilir misin?’ fotoğraf sergisi idi.. 31 Ağustos tarihine kadar açık kalacak sergide yaklaşık 13 fotoğrafçının çektiği Hasankeyf fotoğrafları sergileniyor.. Tüm açılışlarında mutlaka bir müzik etkinliğine yer veren müze bu sefer de Mardin’in yerel özelliklerini en önemli örnekleriyle konuklarına sunmayı bildi. minik boyutlarıyla oldukça şirin görünen ama yoğun lezzetiyle yöreye özgü içli köfteler ve özel olarak Mardin’den getirtilen taze sarı leblebiler ve canlı olarak seslendirdiği kürtçe şarkılarıyla geceye renk katan Aynur Doğan.

Fotoğrafla ilgili pek çok isimi buluşturan açılışta; Ara Güler Fransız Kültür Merkezi’ndeki bir başka sergisinin açılışı nedeniyle, Coşkun Aral ise yine dünyanın bir diğer ucunda Afrika’da olduğunda gelmemişti.. ama yine de Saygun Dura, Kutup Dalgakıran, Ali Konyalı, Naz Köktentürk bizzat fotoğraflarının yanlarında konuklarını ağırladılar… projenin çıkışında Okan Bayülgen gecenin bir türlü gelemeyen fotoğrafçısı olurken, Tamer Yılmaz da en çok röportaj yapılan fotoğrafçısı oldu. sergiye katılan fotoğrafçıların kısa metinlerinin yanı sıra bir de Küçük İskender’in de bir şiiriyle yer aldığı sergi Hasankeyf’in unutulmaması için önemli bir destek olma misyonunu yerine getiriyor.

Ahu ve Can Has’ın konuklarıyla bizzat ilgilendiği açılışta, konuklara sergi kataloğunun yanı sıra bir de çocuklara özel hazırlanan bir Hasankeyf kitabı da sunuldu.

Reklamlar
This entry was published on Mayıs 27, 2010 at 3:37 pm. It’s filed under fotoğraf, güncel, sergi and tagged , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: