Hulki Aktunç’a ödül yağıyor…

Türk edebiyatının en üretken şair ve yazarlarından Hulki Aktunç, geçirdiği ağır hastalığa karşın üretmeye ve ödüller kazanmaya devam ediyor. 2010 Necatigil Şiir Ödülü’nü alan şair, dün de Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nde düzenlenen törenle Metin Altıok Şiir Ödülü’nü aldı.

Hem şair Metin Altıok’un hem de Hulki Aktunç’un sevenleri, gazeteciler ve yazarlar geceye akın etti. Jüri başkanı olarak Doğan Hızlan’ın yaptığı ödül konuşması Hızlan trafik nedeniyle gecikince Füsun Akatlı’ya kaldı. Gecenin ağır konukları ise; Yaşar Kemal ve Zülfü Livaneli idi. Livaneli, acı bir şekilde kaybettiğimiz arkadaşı Metin Altıok adına düzenlenen bu törene katılmakla kalmadı, mini bir konser vererek geceye renk kattı. Metin Altıok’un şiirlerinden seçmeleri de tiyatrocu Altan Erkekli seslendirdi.

Gecede gözlerin aradığı bir isim ise Füruzan idi. Son birkaç aydır edebiyat camiası Füruzan’ın transfer dedikodularıyla çalkalanıyor. Yazarın başka bir yayınevi bulduğu ve transferin an meselesi olduğu konuşuluyor. Konuşulan yayınevleri arasında yazarın eski yayıncısı Can da bulunuyor.

Reklamlar
This entry was published on Haziran 1, 2010 at 3:34 pm. It’s filed under edebiyat, güncel, kültür sanat and tagged , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: