İstanbul’da bahçede heykel keyfi…nihayet…

bir süredir mütemadiyen kafamı kurcalayan bir konuda çok hoş bir gelişme oldu.. şöyle ki özellikle Sabancı Müzesi’nin bulunduğu Atlı Köşk’ün koskocaman bahçesinde bir açıkhava heykel alanı olarak kullanılsa ne kadar güzel olur… “çünkü bu bahçe gerek İstanbul’un en güzel yerinde bulunması gerekse doğal bir park olması nedeniyle mükemmel bir heykel bahçesi olur” diyordum ki… hareket Çırağan Sarayı’ndan geldi…
Sarayın bahçesi heykellerle donatılarak ziyarete açıldı… okuma etkinlikleri, atölyeler derken Çırağan Sarayı sanat etkinlikleri arasında bu avantajı çok iyi değerlendirerek bir adım öne geçiverdi..

Türkiye’de çok özel bir akademiye sahip olmanın yanı sıra ısrarla gözardı edilen heykel konusundaki bu girişim gerçekten de çok hoş oldu. hem saray bahçesinde çay kahve içilirken hem de bir açıkhava sergisinde sanatçıların eserlerini izlemek -ki manzaradan bahsetmiyorum bile- tam da İstanbul’a yakışan bir keyif.

Türkiye’nin sadece heykel sergileyecek ikinci galerisi olma özelliğini de getiren bu girişim, Saray ve Arte İstanbul işbirliğiyle hayata geçirilmiş. Saray bahçesinde Ergin İnan, Hüsamettin Koçan, Tuğrul Selçuk, Yunus Tonkuş, Ercan Yılmaz’ın eserleri, 16 Haziran – 4 Ağustos tarihleri arasında sarayın Doğu Bahçesi’nde ziyarete açık olacak…

darısı bütün bahçelerimizin başına…:)

Reklamlar
This entry was published on Haziran 18, 2010 at 2:42 pm. It’s filed under güncel, heykel, kültür sanat, sergi and tagged , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: