Garanti Kültür’den SALT çıkarması…

Bugün yapılan basın toplantısıyla aylardır beklenen Garanti Kültür’ün Beyoğlu çıkarması sonunda açıklandı… Hem Beyoğlu hem de Galata’da iki ayrı binada hizmet verecek olan Garanti Kültür’ün yeni marka ismi SALT… Beyoğlu SALT 9 Nisan’da, Galata Salt ise Eylül ayında açılacak.

Basın toplantısında birer açıklama yapan Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen ve SALT İletişim ve Yönetim Direktörü Sima Benaroya özellikle yapının mimari özellikleri ve büyüklüğüne dikkat çekerek, oluşturdukları bu devasa yapıda özgün ve yenilikçi kültür-sanat çalışmalarına yer vereceklerini kendine özgü bir yapı oluşturulduğunun altını çizdiler…

SALT Araştırma ve Programlar Direktörü Vasıf Kortun ise SALT’ta hazır modelleri ya da paket projeleri sunmak yerine kendi projelerini oluşturan bir yapı oluşturduklarını belirterek “SALT’ta kendi gerçekliklerini oluşturmaya çalışacağız; izleyicilerin, kurumu kullananların katkılarıyla ilerleyeceği öneriler, katılımcı projeler yapacağız. Yenilikleri denemekten ve hata yapmaktan çekinmeyeceğiz.” dedi.

“Hazır projeler yerine yenilikçi ve özel projeler” üretme konusundaki iddiasıyla önemli mesajlar veren SALT’ın, Beyoğlu ve Galata eksenli kültür-sanat yükselişinde çıtayı nereye kadar uçuracağı merakla bekleniyor…

Reklamlar
This entry was published on Mart 21, 2011 at 1:25 pm. It’s filed under güncel, kültür sanat and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: