Fotoğrafa nur yağıyor…

sezonun son müzayedelerinin düzenlendiği bugünlerde bir de ilk yaşanıyor. Türk resim sanatının gördüğü büyük ilgi ve rağbetin ardından fotoğrafın da değeri parlamaya başlıyor. Türkiye’nin “ilk fotoğraf müzayedesi” düzenleniyor. Artium Sanat evi tarafından 28 Mayıs’ta düzenlenecek müzayede fotoğrafın tarihsel, belgesel ve çağdaş tüm örnekleri ilk defa bir araya getiriliyor.

Usta Ara Güler’den Gültekin Çizgen’e, Şakir Eczacıbaşı’ndan İzzet Keribar’a, Ali Kabaş’tan Fikret Otyam ve İbrahim Zaman’a, Merih Akoğul’dan Koray Erkaya ve Paul McMillen’a hatta geçtiğimiz aylarda SODA İstanbul‘un Türkiye’ye tanıştırdığı Miru Kim’e kadar farklı sektörlerden birbirinden farklı ve özel fotoğrafın yer alacağı müzayede ayrıca birçok genç isimin de seçilmiş eserlerini fotoğrafseverlere sunuyor.

Ara Güler’in dünyaca ünlü fotoğraflarından “Allah”, “Kumkapı Balıkçıları Limana Dönüyor” fotoğraflarının yanı sıra birçok ünlü portresinin de yer aldığı müzayedede açılış 6 bin TL ila 8 bin arasında değişiyor.. Daha çağdaş fotoğrafların ise bin 500 TL’den başlayacağı müzayedede en yüksek rakama hangi ismin ve eserin ulaşacağı şimdiden merak konusu..

Türk resim sanatının son yıllarda yaşadığı hareketlilik ve değerin ardından zenginiçerikli bu “ilk müzayede”nin çok ilgi göreceğini söyleyebiliriz.. hatta bizzat oradan bildireceğiz…

Reklamlar
This entry was published on Mayıs 25, 2011 at 10:12 am. It’s filed under fotoğraf, güncel and tagged , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: