fotoğrafın altın devri başladı…

Merakla beklenen fotoğraf müzayedesi yapıldı.. toplam 80 fotoğrafçının 200 civarında fotoğrafı görücüye çıktı. Şakir Eczacıbaşı ve Gültekin Çizgen gibi önemli isimlerin fotoğrafları alıcı bulamazken, Yusuf  Tuvi, Laleper Aytek ve İzzet Keribar müzayedenin en heyecanlı artırmalarının yaşandığı fotoğrafçılar oldu. Müzayedenin beklenen zirve fiyatlarını Ara Güler’in “Allah” (9 bin TL) ve “Kumkapı Balıkçıları” (10 bin TL)fotoğrafları ile Burhan Doğançay’ın Brooklyn (9 bin TL) fotoğrafları gördü. birçok iddialı ismin alıcı bulamamasına karşın Murat Dikmen ve Yağmur Kızılok gibi bazı yeni genç ismin telefonla anında taliplerini bulduğu bol sürprizli müzayede artık fotoğraf piyasasının açıldığını resmen göstermiş oldu… bundan sonra fotoğraf sanatında çok hızlı gelişmelere tanık olacağız gibi….

Son bir not olarak da, müzayedeye katılan isimler arasında Pera Müzesi Genel Müdürü Özalp Birol’un olması akıllara “acaba Pera Müzesi bir fotoğraf koleksiyonu mu oluşturuyor” sorusunu getirmedi değil…

Reklamlar
This entry was published on Mayıs 30, 2011 at 9:52 am. It’s filed under fotoğraf, güncel and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: