herkesin hayatı müzelik oldu…

Facebook’u her açtığımızda bir yeni uygulamayla karşılaşmaya artık alıştık. Bu seferki herkesin paylaştığı kişisel bilgilerine uygulama üzerinde ne kadar hakim olduklarının bir göstergesi adeta… aslında hoşa da gidiyor ama tabi teknolojinin ve internetin yapabilecekleri karşısında yine bir ürküntü gelmiyor değil hafiften.

şöyle ki; facebook intel işbirliğiyle herkesin kişisel bilgilerinden oluşan birer müze oluşturuyor.. sanal müze de diyebileceğimiz bu platformda; arkadaşlarınızdan, yazdığınız yazılara, hatta sizin en sık kullandığınız kelimelerden en çok nerelerden online olduğunuğa kadar bütün bilgiler sanki bir galeride sergilenen işler gibi sergileniyor… kelimeler dijital bir ekranda görülüyor, fotoğraflar ayrı ayrı ya da bir arada bir sergi unsuru olmuş. paylaşılan videolar, üye olunan gruplar, beğeniler hepsi… internet üzerinde ne yaptığınızın bir müzesi adeta.. sizi oluşturan tüm parçalar birleşiyor ve ortaya profil resminiz çıkıyor…. denemeye değer.. ama tabi nasıl bir yüzyılda olduğumuzun da net bir göstergesi.. internet ve teknolojinin çılgın projeleri sürüyor…. kişisel müzenize giden yol burada

Reklamlar
This entry was published on Haziran 2, 2011 at 9:48 am. It’s filed under güncel, kültür sanat and tagged , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: