Levent Yılmaz’ın yazısı beklenen yankıyı bulacaktı ama, konuya vakıf olamadık gitti?

önceki gün Enis Batur’a ağır bir eleştiri yazısı yayımlanan Levent Yılmaz’a edebiyat camiasından yanıtlar gelmeye başladı. ilk olarak, dipnot tv’nin acar muhabirlerinin Enis Batur’dan karşı çemkirme beklentileri karşılığında aldıkları 2 cümlelik yanıtı da haber yapmışlardı.

Yılmazın yazısına bir başka değerlendirme Ahmet Güntan’dan geldi. Du Bakalım isimli blogunda yazdığı “Levent Yılmaz neye kızmış da Enis Batur’a böyle ağır bir yazı yazmış, ben esas onu merak ettim.” başlıklı yazısında  Güntan, herkesi şaşırtan bu tepkinin nedeninin yanı sıra medyada hakettiği yankıyı bulduğuna hatta daha da bulacağına değiniyor. işin aslında pek de bilinmeyen bir şeyler olduğuna değinen Güntan “biat etmiş olanın sanki hiç biat etmemiş gibi, uzun süre o biatın meyvelerini yememiş gibi şimdi kendi biatını da eleştirinin içine sokmadan böyle bir hesaplaşmanın içine girmesi, bizim görmediğimiz bir yerde sanki ayağına kötü basıldığını gösteriyor.” diyor.. Yılmaz’ın eleştirisinin nedenini belirtmemesinin yazıyı işlevsiz kıldığına da dikkat çeken Güntan yazısını şöyle noktalıyor: “Enis Batur eleştirilecektir, çok da faydalı olur eleştirilmesi, ama durup dururken şimdi eniştem beni niye öptü, olmadı bence, çok yakışıksız bir saldırı”

Reklamlar
This entry was published on Temmuz 9, 2011 at 9:23 am. It’s filed under edebiyat, güncel and tagged , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: