müze müdürü değil müze kurdu…

son günlerde bikaç araştırma nedeniyle yeni bir haber verememiştik… ancak boş durmadık tabii.. işte size bir haftasonu derlemesi 1…

en bomba haber tabi yeni hükümetin yine Kültür ve Turizm Bakanı olan Ertuğrul Günay’ın Topkapı Müzesi’ndeki “yönetimsel sorunları çözme” amaçlı yönetim değişikliği oldu. geç kalınmış olsa da bu herkesin hararetle beklediği bir hareketti. Keza -eski- müdür Benli’nin saraydaki eserleri kendi zimmetine geçirmeden önce yerinde son bir görmek isteyenlerin ilgisi sarayın ziyaretçi sayısını artırmıştır o ayrı… artık kendisinin geri atandığı Mevlana müzesine neler karıştıracağını merak ediyorduk.. ki yeni bir haber geldi.. rahat duramayan müdür beyin eli İznik Müzesi’ne de ulaşmış. Topkapı Sarayı’nda padişah tahtını evine taşıtan Benli’nin İznik Müzesi’nde arkeolojik eserlerin yer aldığı zimmetli vitrinleri yüksek lisans yapan bir kadın arkadaşının “rahat çalışabilmesi” için izinsiz olarak ve zabıt tutturmadan açtırdığı, olaydan sonra da müzenin soyulduğunun belirlendiği ortaya çıktı. bugün habertürk’te çıkan haber karşısında biz ne diyeceğimizi şaşırdık… adam müdür  değil, müze kurdu’ymuş meğer… tepkilerin ilgi hemen Murat Bardakçı’dan gelmiş tabi… biz kendisinin acilen British Museum’a gönderilmesini öneriyoruz ki bakarsınız ordan Zeus Sunağını getirir evine.. :)

Reklamlar
This entry was published on Temmuz 9, 2011 at 9:20 am. It’s filed under kültür sanat and tagged , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: