galeri artist’ten erken bienal…

Galeri Artist 4 ayrı yerde açacağı sergileriyle yeni sezona damgasını vurmaya hazırlanıyor. İkisi İstanbul’da olmak üzere Ankara ve Berlin’de açacağı eylül ayı sergileriyle kelimenin tam anlamıyla dört koldan geliyor.

İlk olarak 1986 yılında İstanbul’da kurulan Galeri Artist, daha sonra 2003 yılında Berlin, 2008 yılında da açtığı Ankara galerileriyle dünya çapındaki sanatçıları Türkiye’de, ülkemiz sanatçılarını da dünyaya tanıtma misyonunu sürdürüyor.

8 Eylül’de Berlin’de Jan Fabre‘nin ’9 Chapters’ başlıklı sergisi açılacak. Sergide sanatçının kendi portrelerinden oluşan ve insan/hayvan metomorfozu üzerine kurulu bronz heykelleri serisi yer alacak.

9 Eylül’de Ankara’da Jiri Georg Dokoupil “9 Nude Candleworks” sergisi açılacak. Heykeltıraş, tasarımcı ve ressam Dokoupil’in birbirinden farklı tekniklerle oluşturduğu çarpıcı işleriyle yine takipçilerini şaşırtacak.

14 Eylül’de istanbul’da ’9 Pigskins’ başlıklı Wim Delvoye sergisi açılacak. Belçikalı çağdaş kavramsal sanatçının “sanat çiftliği”nden dokuz domuzu (‘pigskins’) ilk defa Türk sanatseverlerin karşısına çıkacak. Sanatçının dünya çapında en çok ses getiren dövmeli domuzlarından Özil Koleksiyonu’nda yer alan Jesus Twisted adlı heykeli İstanbul Bienali kapsamında İstiklal Caddesi’ndeki St. Antuan Kilisesi’nde görülebilecek.

17 Eylül’de İstanbul Arkeoloji Müzeleri ve Özil Koleksiyonu işbirliğiyle ARCHE başlıklı Johan Tahonsergisi açılacak. Çinili Köşk’te açılacak sergide Belçikalı sanatçının en yeni seramik heykelleri sanatseverlere İznik ve Selçuk seramiklerinin eşliğinde sunulacak.

Reklamlar
This entry was published on Eylül 5, 2011 at 12:47 pm. It’s filed under çağdaş sanat, güncel, sergi and tagged , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: