Çarpıcı yönetmene çarpıcı tanıtım…

Sinema endüstrisi artık iyice 3-5 boyutlu ya da Blu-ray teknolojilerine dayanmış birbirinin aynı içerik yoksunu filmlerle günü geçirmeye çalışırken arada bazı yaratıcı işlere de imza atabiliyor. Tabi bütçelerin yüksek olmasının  yanı sıra filmin yönetmeninin iddialı bir isim olması da bu durumu etkileyebiliyor. Denenmeyeni yapmak, daha büyük ve çarpıcı panolar yapmak ya da afişlerin sayısını çoğaltmanın yanı sıra, gerilla marketing yapmak, hatta sosyal mecralar üzerinden daha etkin projelerle bloggerlara yönelmek derken sınırlar çoktan aşılmış durumda. Bunun son örneği “bakteri kullanmak”…

Warner Bros., usta yönetmen Steven Soderbergh‘in “Contagion” (Bulaşıcı) isimli filmi için reklamcılıktan çok öte bir yola başvurmuş.

Billboard’unu mikrobiyolog ve immunologlara hazırlatmış. Billboard’un özelliği ise çabuk büyüyen bakterilerle dolu olması … Toronto’da terkedilmiş bir vitrine yerleştirilen billboard için bilim adamları tarafından penisilin ve tüf dahil birçok bakterinin olduğu bir sistem hazırlanmış. Bakteriler büyüdüğünde ise panoda filmin adını oluşturuyorlar. tabi bu büyüme ve küflenmenin her anı sokaktan geçenler tarafından yakından izlenebiliyor.

Filmin başrollerinde Matt Damon, Kate Winslet, Jude Law, Gwyneth Paltrow ve Laurence Fishburne’ün yer aldığını da belirtelim.. zaten bir süredir sağlam bir yönetmen ve sağlam bir oyuncu kadrosuyla merakla beklediğimiz filmi artık sabırsızlıkla beklediğimizi söyleyebiliriz… buyrun

Reklamlar
This entry was published on Eylül 13, 2011 at 12:34 pm. It’s filed under güncel, sinema and tagged , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: