Tim Burton’dan artık sergili filmler…

Tim Burton, malumunuz bağımlılık yapan yönetmenlerden. yarattığı dünyalar ve hikâyelerinin kahramanlarının hepsi birer fenomen. sinema dünyasına kazandırdığı bu ayrıksı ekolünü hız kesmeden ve her seferinde seyircisini şaşırtarak sürdürmeyi başarıyor. hiç sıkılmadan izlenecek yeni hikâyemizin adı “Frankenweenie“…

tanıtım filmlerinin muhtelif mecralarda görmeye başladığımız filmin tüm dünyada gösterime giriş tarihi 5 Ekim. ancak öncesinde filmin tüm dünyasını ve karakterlerinden oluşan bir sergi ile ön tanıtımı yapılacak. ismi “The Art of Frankenweenie” olan serginin prömiyeri 18-21 Haziran tarihlerinde İspanya-Barselona’daki Cineuropa etkinliğinde; 11-15 Temmuz tarihlerinde de ABD-San Diego’daki Comic-Con 2012‘de ziyarete açılacak. Filmin gösterimine kadar sergi; Fransa, İngiltere, Japonya, Mexico, Kanada dahil toplam 7 ülkeyi dolaşmış olacak.

Sergi filmin yapım aşamalarının yanı sıra usta yönetmen Tim Burton’ın hayalindeki dünyayı stop motion animasyon olarak gerçekleştirmesinin ipuçlarını sunuyor. Burton tarafından çizilen orijinal taslak çizimlerin yanı sıra her sahneye özel hazırlanan küçük setler, kuklalar ve karakterlerin her sahnedeki modellerinin yer aldığı sergide filmin tüm artistik ögelerini gözler önüne seriyor.

bugüne kadar düzenlenen hiçbir Tim Burton sergisinin ülkemize gelmemesinden dem vurarak yazımızı bitiriyoruz.. ve buradan görüntülerini izleyerek avunuyoruz…

 

Reklamlar
This entry was published on Haziran 13, 2012 at 1:19 pm. It’s filed under güncel, sergi, sinema and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: