sanatın bütün renkleri istanbul’da…

Arstistanbul

İstanbul’un sanat başkenti olma özelliği artık tescillendi diye düşünüyoruz. her yıl değil artık 6 ayda bir sanat etkinliği düzenlenir oldu. Türkiye’de olmasa yurtdışındaki fuarlar ve galerilerin ya da sanatçıların aldığı ödüller gündemi dolduruyor. tek tek hepsini elden geçirmeden önce yeni bir etkinliği duyuralım..

ardında yine tanıdık isimlerin olduğu yeni bir sanat fuarı, All Arts İstanbul, Klasik ve Modern Sanat Fuarı. 18-21 Nisan tarihleri arasında düzenlenen fuarın arkasında son yılların sanat fuar organizasyonlarının parlayan ismi Cİ (Contemporary İstanbul). Bu nedenle tanıdık isimler dedik. Haliyle danışma kurulu Türkiye’nin alanlarında önde gelen isimlerinden oluşan bir kadroya sahip. Beşir Ayvazoğlu’ndan Nurhan Atasoy’a, Nazan Ölçer’den Haldun Dostoğlu’na, Turgay Artam’dan Ömer Faruk Şerifoğlu’na, Hasan Bülent Kahraman’dan Gül İrepoğlu’na hatta Ali Güreli ve Sinan Genim’e kadar geniş bir liste.

All-Arts-Advisory-Board

Bu kadrodan anlaşılacağı üzere fuar farklı alanları buluşturuyor. Temel olarak 3 kategoride hazırlanan fuarda; birinci bölüm, Klasik Türk Sanatları (hat, minyatür, tezhip, ebru, cilt, çini örnekleri); ikinci bölüm, antika – resim, çini, efemera, kuyum, halı, nümizmatik örnekleri; üçüncü bölüm ise, Modern ve Çağdaş Sanat örneklerinin sergilendiği galerilerden oluşacak. Fuar etkinlikleri kapsamında sanatçı stüdyolarına ziyaretler, müze ve özel koleksiyonlara rehberli turların yanı sıra seminer, konferans ve atölye çalışmaları da düzenlenecek.

 

Reklamlar
This entry was published on Nisan 16, 2013 at 2:27 pm. It’s filed under antika, çağdaş sanat, güncel, kültür sanat, resim, sergi, tasarım and tagged , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: