perdeler tamamen kapanmadan harekete geç…!

2013-05-19 16.40.34

emektar emek sineması’nın “beklenmedik” elden yitişi üzerine çok şey söylendi, yazıldı, çizildi. giden gitmiştir. en azından kalanların değerini gitmeden bilmek zamanı.

Beyoğlu’nun ayakta kalmaya çalışan diğer sinemaları için hala birşeyler yapılabilir. Hiçbir “sinema kompleksi”nin rahat koltuklarında oturarak izleyemeyeceğimiz bağımsız filmlerin en önemli sinemalarından Beyoğlu Sineması da yaşam savaşı veriyor. çok geç olmadan harekete geçmek amacıyla harekete geçildi bile. Mesela hergün beğeni ve yorumlarınızı paylaştığınız facebook’ta beyoğlu sinemasını da beğenebilirsiniz. birçok koldan yürütülen desteğe siz de katkıda bulunabilirsiniz, buyrun buradan. Mesela kar amacı gütmeyen Herkes İçin Mimarlık oluşumunun sayfasından yeni girişimleri takip edebilir, paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Bağımsız sinemanın renklerinden mahrum kalmak istemiyorsanız tabi.. ve yine geç kalmak istemiyorsanız…

Birçok yazar, sinema eleştirmeni ve sanatçının da destek verdiği Beyoğlu Sineması’na bırakıyoruz sözü:

“Beyoğlu Sineması, uzak sinemalar, yeni yönetmenler, bilinmeyen hikayeler 2013-05-19 16.15.51keşfetmek; daha fazlasını heyecanla araştırmak, devamını sabırsızlıkla beklemektir.
Beyoğlu Sineması, Pedro Almovodar’dır, Zeki Demirkubuz’dur, Kim Ki-Duk’tur, Fatih Akın’dır, Michael Haneke’dir, Jafar Panahi’dir, Seyfi Teoman’dır.

Beyoğlu Sineması, bağımsızdır.
Beyoğlu Sineması, sanattır.
Beyoğlu Sineması, sinemadır.

Yıllar geçip giderken, biz gücümüz yettiği sürece burada olmaya, yerli-yabancı sanat sinemasının, bağımsız yapımların en güzel örneklerini sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Yolunuz düştüğünde sizleri de bekleriz, her zaman bekleriz.”

Reklamlar
This entry was published on Mayıs 20, 2013 at 12:44 pm. It’s filed under güncel, kültür sanat, mimari, sinema and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: