sanatçı ve galerilerden direnişe destek..

Screen shot 2013-06-03 at 17.04.22“Hem sanatçı olmaktan gelen merak hem de gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için uğraşmaktan vazgeçmeyen eski Apartheid karşıtı bir aktivist olarak İstanbul’a iner inmez barikatların ön saflarında buldum. Halen sanatın dünyayı değiştireceğine inanıyorum!

‘Cennetten Ateşi Çalmak’ şiddet ve şiirsellik, yaratım ve yıkım, vücut ve ruh üzerine bir tefekkürü ortaya koyar. Mondrian, Stella ve Lewitt’in ütopik modernist çizgileri, sınırların dikenli telleriyle sabitlenir. Yerinden oynatılmış dünya, diller ve kültürlerce ayrılmış insanlar, korkudan paramparça olmuş inanç ve etten koparılmış ruhtan bizi tek kurtaran sanattır.

Sergimi İstanbul sokaklarına, daha iyi bir gelecek için ayaklanan insanlara, hayat ve ruhun bağlılığının bir hatırlatması  ve yaşayan abideleri olarak kurtarılmayı bekleyen küçük parktaki ağaç ve bitkilere adıyorum. Sergimi hala inanan ve ümit etmeyi bırakmayan insanlara ithaf ediyorum “

Kendell Geers

Reklamlar
This entry was published on Haziran 3, 2013 at 2:28 pm. It’s filed under güncel, sergi and tagged , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: