ve bienalden beklenen açıklama geldi..

iksv_bienal

Olaylı basın toplantısından bu yana bir türlü durulmayan bienal cephesinden bomba gibi bir açıklama geldi. Gezi Parkı Eylemleri’nin ardından, yaşananların sönüp gitmemesi adına toplanan forumlarda ele alınan konulardan biri de sanat olmuştu. Özellikle Cihangir Forumu’nda yoğun olarak bienal konuşmaları yapılıyordu.

Fulya Erdemci’nin bizzat katıldığı forumlar yıla damgasını vuracak bir meyve BPyrWiWCUAIWiTMverdi. İKSV’den önceki gün yapılan açıklamaya göre; Uluslararası İstanbul Bienali “bu yıla özel” ücretsiz gezilebilecek. Yankılarını önümüzdeki günlerde yoğun olarak göreceğimiz bu açıklamanın şimdilik sanatseverler tarafından oldukça olumlu karşılandığını belirtmek isteriz.

Lale Müldür’ün aynı adlı kitabından bir alıntıyla “Anne Ben Barbar Mıyım?” başlığı altında düzenlenecek bienale katılacak sanatçı ve eser isimleri ise giderek artan bir merakla beklenir oldu. 14 Eylül’de açılacak 13. İstanbul Bienali’nin takvimlerde özel bir yeri olacağına eminiz.

Reklamlar
This entry was published on Temmuz 24, 2013 at 9:15 am. It’s filed under çağdaş sanat, güncel, kültür sanat, sergi, tasarım and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: