‘sanal koleksiyonerlik’ devri başladı…

Screen Shot 2014-07-08 at 19.57.50
internet üzerinden sanat eseri satışı, sanal müzayede derken artık bu da oldu. Antika eserler de artık internetten satın alınabiliyor. “bunda da ne var canım” diyebilirsiniz tabii. ancak konunun ilginç tarafı bu satışın -hatta indirim kampanyasının-, ülkemizin sayılı antika uzmanı kurumları tarafından değil, dekorasyon mobilyaları satan bir kampanya sitesi tarafından düzenleniyor olması. üstelik sitede yer alan ‘ürün’lerin her biri “orijinal ve ekspertiz raporlu”! işin en vahim tarafı, “ürün detayı” bölümüne konulan örnek ekspertiz raporunda “zamanla değeri artacak güzel bir koleksiyon objesidir” yorumu bulunuyor.

mutlaka konunun uzmanlarına danışılmıştır, eserlerin seçiminden değerlerinin belirlenmesine, alım satım işlermlerinin kayıtları alanın satanın envanter işlemlerine kadar tüm detaylar titizlikle gözden geçirilmiştir, yoksa böylesi bir işin altına girilmez di mi?.

ama bu da artık biraz fazla değil mi?

tarihi eserlerin veya antikanın sadece dekorasyon amaçlı olmasının alenen ilanı mıdır burda bizi rahatsız eden bilemedik, ama bir süre sonra müzelik eserlerin de internet kampanyalarında boy göstermesine kadar varmaz iş umarız.

Reklamlar
This entry was published on Temmuz 8, 2014 at 5:28 pm and is filed under antika, güncel, internet, kültür sanat. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: